Kurumsal

Biz Kimiz

1999 da ilk adımlarını atan ve 2007 de Anadolu yakasında kurulan firmamız Dreamsoft yazılım; toplamda 20 yıldır, teknolojinin sunduğu tüm olanaklar ile her sektör ve ölçekten şirketlere, yenilikçi yaklaşımları ile yeni teknolojilerle yazılım çözümleri sunmak için hizmete başlamıştır. İstanbul ve tüm illerde faaliyetlerini sürdürmekte olan Dreamsoft tüm açık hava reklam sektör’üne ilk ve tek yazılım olma özelliği ile ön plana çıkarken bu sektöre özellikle hizmet veren ilk ve tek firmayız. Bu nedenle ülke çapında yer alan tüm açık hava reklam sektörü bizi tercih etmekte. Ülke genelinde yaklaşık 30 â yakın Açık Hava reklam firması ile faaliyet göstermekteyiz. Ürettiği çözümler ile en gözde yazılım olma yolunda emin adımlarla yoluna devam etmekte. Dreamsoft olarak felsefemiz günümüzde yoğun rekabet koşulları içerisinde sürekli değişim süreci yaşayan kuruluşlara bilişim sistemlerini daha etkili ve verimli kullanmalarını sağlamak için kurumsal yazılım ve özel yazılım hizmetleri sunmaktayız. Bu yüzden diyoruz ki siz isteyin biz yazalım

Dreamsoft yazılımın kurucu Endüstri Mühendisi Erdoğan Çolak’tan dinliyoruz;
1999 da Nova reklamda başlayan bir maceradır Dreamsoftun doğuşu. Nova reklamda Endüstri ve planlama mühendisi olarak işe başladığım yıllar da kara düzen çalışması vardı. Örnek vermek gerekirse, o zaman Nova reklamda müşteri temsilcisi yeni bir iş aldığında işin bilgileri için excelde bir form açardı , akabin de planlama başka bir excelde form oluştururdu, sonra üretim bölümü başka bir excelde formunu oluşturup onu sevkiyat bölümüne teslim ederdi. En son sevkiyat bölümü bambaşka bir ekranda irsaliyeleri tek tek bilgilerini oluşturduğu o excel sayfasına işler irsaliyeleri keserdi. Bu yapılan işlemler herhangi bir program üzerinden yapılmazdı. Sonra sevkiyatçı kestiği irsaliyeleri toplar hakkedişler ile birlikte müşteri temsilcisine götürürdü. Sonrasında muhasebeye teslim edilir muhasebede faturalarını keser sevkiyatçı sevkini gerçekleştirirdi. Sonra dedik ki ; Müşteri temsilcimiz bize gerekli olan tüm verileri işliyor, müşteri kimdir, hangi bayidir, ürün bilgileri, tasarım, montaj ve adres bilgileri vs çalışmasını yapıyor. Böyle olunca dedim ki planlama kendi verilerini girsin, üretim işini yapsın sevkiyata yollasın, sevkiyatta program üzerinden irsaliyesini kessin teslimatını yapsın. Sonra sistem arayışına geçtik; Esp programcılarıyla görüşme yaptık. Meblası yüksek programlar sundular. Fakat bizim sistemle alakası olmayan ihtiyacı karşılamayan programlar olunca vazgeçtik. Sonra dedik ki kendi programımızı kendimiz yazalım. Çevremden bilgi alış verişi yaptıktan sonra kendim oturup böyle tamamen bir reklamcıya özel o zamanın bilgi ve teknolojisi ile bir ürün ortaya çıkardım. Ürün ilk ham hali olduğu için sistem her gün her hafta her ay yenilendi. Nedeni ise yeni isteklerin oluşması , ihtiyaca göre şekillendirilmek istenmesi oldu.3-4 yıl böyle ilk tecrübesini Nova reklamda yaşayan dreamsoft böylelikle hem doğuşunu hem de tecrübesini Nova reklam da tescillemiş oldu. Nova reklamın ve Nova reklam sahibi İskender beyin reklamcılık sektöründeki taktire değer bilgi ve tecrübesinin de yeri ve önemi oldukça büyüktür. 3-4 yıl Nova Reklamda kullanılan yazılım programım olan Dreamsonft yazılım sisteminin oturmaya başlaması ile , sistem diğer müşterilerimizin de dikkatini çekmeye başladı. Bunun üzerine sistem beğenilip talepler oluşmaya başladığında dreamsoftun gelişimi ilerlemesi ve müşteri potansiyelinin artması ile 2007 de kendi şirketimi kurup. Dreamsofun , gelişimine devam edip bu günlere gelmiş bulunmaktayız. Bu günlere gelişimimizin Nova Reklamın ve Nova Reklam sahibi İskender beyin Dreamsoftun ortaya çıkışında hem maddi hem manevi hem de bize kazandırdığı bilgi ve becerilerden dolayı buradan kendilerine TEŞEKKÜR’lerimi iletmek istiyorum.

Uygulama sürecindeki en önemli faktör, analizler sonucunda elde edilen veriler çerçevesinde yapılacak uygulamanın firma faaliyetlerini kesintiye uğratmayacak şekilde eş zamanlı entegrasyon’unun sağlanmasıdır. Uygulama sürecinin bir diğer önemli unsuru, uygulamanın verim maksimizasyon’unun sağlanmasıdır. Bu da, uygulamayı yöneten personelin uygulama birimleri üzerindeki tam denetimi ve hakimiyeti ile mümkün’dür.
Çalışma şeklimiz; önce X firmasına sunumumuzu gerçekleştirip
1. Aşama; firma ile modüllerine karar veriyoruz.
2. Aşama;1 hafta içerisinde müşterimiz bize verilerini gönderiyor, bu veriler personel listesi, ürün bilgileri, cari hesaplar, doneleri, logoları vs yolladıktan sonra biz bunları kendi bünyemizde programa uyarlamasını gerçekleştiriyoruz. Dreamsoft yazılımcısı ve firma sahibi olan Erdoğan Çolak ile firmada tüm personele ilk yüzeysel eğitim veriliyor.
3. Aşama; ilk 10 iş günü dreamsoft ekibi X firma personeline program ile ilgili birebir eğitim aşamasına başlıyor. 10 gün eğitim aşamasında yeni talepler oluşması halinde oluşan talepleri yazılıma entegra ediyoruz. Bizim yazılımın en cezbedici noktası burda ortaya ortaya çıkıyor. Her talep o an o saat ya da gün içinde yazılıma dahil edinilebiliniyor. Ya da yazılımda işinize yaramayacağını düşündüğünüz bölümler çıkartılabiliniyor. Diğer yazılımlar gibi 7 ila 10 iş günü beklemek zorunda değilsiniz. Bizi diğerlerinden ayıran ve özel kılan budur. 10 iş günü eğitimin sonunda sistem %90 ihtiyaca göre şekillenmiş olup personelin kullanımına hazır hale geliyor. Geriye kalan %10 luk kısım ise ileride karşılaşılan extra talepler oluşturuyor. Onun dışında her şey bitmiş oluyor.
Dreamsof yazılımını kimi firma muhasebe programlarıyla entagre olmasını istiyor kimi ise istemiyor. Bu tamamen müşterinin arzusuna kalmış durumda. Müşteri isterse biz entagre edebiliyoruz, istemezse kendi de yapabiliyor.
Siz ne isterseniz biz Dreamsoft olarak yerine getiriyoruz.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ
100%
EN UYGUN FİYAT POLİTİKASI
100%
GÜVENİLİRLİK
100%
7/24 SATIŞ SONRASI DESTEK HİZMETLERİ
100%
HEDEF KİTLE - DOĞRU STRATEJİ - KUSURSUZ YAZILIM
100%